Żagiel stworzony dla miłośników szybkiej i żeglugi po płaskiej wodzie, którzy cenią sobie nie tylko solidność ciągu kamberowej konstrukcji, ale też niezwykle mocne wykonanie idące w parze z niesamowita kontrolą. W modelu 2014 zastosowano nowy system „Functional Twist” -zmniejszenie "skrętu głowicy" w obszarze górnej listwy. Reasumując, przy współpracy z ośmiokrotnym mistrzem świata Kevinem Prichardem, powstał następca słynnego modelu Infinity - freerace'owy żagiel Ezzy Lion!

 

 • dwa kambery zapewniają stabilność ciągu w żaglu przy słabszym wietrze oraz idealne prowadzenie w warunkach silnowiatrowych,
 • dzięki wąskiej kieszeni i zastosowaniu zaawansowanego technicznie materiału nie nasiąkającego wodą charakteryzuje się on bardzo łatwym startem z wody jak i klasycznym up-haul .
 • materiał  Weft-stop w kieszeni: chroni kieszeń przed przetarciami i przedarciem,
 • nowy system „Functional Twist” -zmniejszenie "skrętu głowicy" w obszarze górnej listwy, czyli mniejsza firana na topie a więcej rzeczywistej pracy tego obszaru żagla. Pozwoli na dobrą efektywność podczas pompowania i wchodzenia w ślizg.
 • „CalibratedDownhaul System” - diablo prosty system trymowania żagla, oraz nowe znaczniki pomagające w taklowaniu na masztach innych firm,
 • Ezzy Lion to żagiel , który w zależności od trymu będzie zachowywał dużą stabilność zarówno w warunkach nie do żaglowania jak i przeżaglowania.Bardzo dobre przyspieszenie i duża prędkość końcowa (dzięki głębokiemu profilowi i rozbudowaniu powierzchni pod bomem) przy zachowaniu pełnej kontroli (obniżony i przesunięty w kierunku masztu środek ciężkości) i stabilności.
 • żagiel został zbudowany bez użycia monofilmu z wykorzystaniem najnowszych i najlżejszych materiałów : 
  - Technora, zwiększająca wytrzymałość
  - ColorFusion Tri-Lite, redukujący wagę żagla
  - bądź wyjątkowy na wodzie! MateriałColor-Fusion Tri-Lite powoduje iż każdy żagiel ma unikalny   design. Żagle są bardzo zbliżone do siebie jednak rozmieszczenie kolorów jest charakterystyczne  tylko dla jednego,
  - Spectra zwiększająca elastyczność
 • Każdy żagiel przed opuszczeniem fabryki jest otaklowany na maszcie a listwy zostają napięte, żagiel jest przygotowany do użycia.